miniatura

W Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach 20 kwietnia 2016 r. po raz kolejny obchodzono Dzień Przedsiębiorczości organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

 

 

Tego dnia 22 uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego udało się do następujących lokalnych firm i instytucji, które wyraziły zgodę na przyjęcie uczestników na wybrane przez nich stanowiska: Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu: Ewelina Jajeśniak; Szkoła Podstawowa w Czarnocinie: Weronika Mazur, Justyna Sambór, Monika Ćwiertnia; „DOMAR 2” Kazimierza Wielka: Angelika Jaskuła, Kamila Kokosza, Mateusz Bochniak; Publiczne Przedszkole Samorządowe „ Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej: Paulina Piwowarczyk, Gabriela Rydlewska, Klaudia Bazan; Firma Produkcyjno-Handlowa „ El-paco” Krzczonów: Marcin Bober; Piekarnia Opatowiec: Urszula Materkowska; F.H.U Białczyk Marek, Skalbmierz: Izabela Różycka; Samorządowa Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach: Anna Maj; Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu: Justyna Kałat, Katarzyna Gaweł; F.H. Kosmyk s.c Kazimierza Wielka: Karolina Mzyk, Jagoda Pietrachowska, Katarzyna Radziszewska; F.H.U. „TRONIC” Kazimierza Wielka: Dominik Słabosz, Marcel Warszawa, Michał Mydłowiecki.

To dzięki uprzejmości powyższych firm i instytucji była to dla uczniów żywa lekcja przedsiębiorczości pozwalająca uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki danego zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Ponadto umożliwiła uczniom poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. Unaoczniła młodym ludziom konieczność dostosowania się do zmieniających się warunków pracy.

„Dzień Przedsiębiorczości” inspiruje młodzież do refleksji nad swoją przyszłością zawodową i umożliwia pierwsze kontakty ze światem pracy.

Tegoroczni uczestnicy „Dnia Przedsiębiorczości” wraz z opiekunem składają serdeczne podziękowania dla tych wszystkich firm i instytucji, które umożliwiły uczniom udział w tym dniu i dały szansę do poszerzenia treści programowych oraz zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonych zawodach w przyszłości.

Szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości: Bogusława Lech

Joomla templates by a4joomla