log agroplus infologo


Projekt finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Program Operacyjny Wiedza, Edukacja i Rozwój (PO WER).

W ramach umowy zawartej pomiędzy Zespołem Szkół Rolniczych w Cudzynowicach a Stowarzyszeniem Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich dwudziestu uczniów klas I, II i III Technikum Agrobiznesu zostało skierowanych na czterotygodniową praktykę zawodową w Grecji.

Praktyka będzie realizowana w dniach 6 marca - 31 marca 2017r. W programie przewidziano wiele atrakcji takich jak: wizyty w gospodarstwach rolnych, salonie oraz warsztacie maszyn i urządzeń rolniczych,zakładzie sortowania owoców, zakładzie przetwórstw dżemów, na Uniwersytecie w Larissie, farmie owiec i bydła w rejonie Skotiny.

Podczas dwóch pierwszych tygodni w Grecji uczniowie będą planować i wykonywać zabiegi uprawowe, dobierać rośliny do warunków klimatyczno - glebowych i ekonomicznych danego regionu oraz poznawać zasady nawożenia na plantacjach kiwi i granatów w rejonie Larisy, oliwek w rejonie Leptokarii i kiwi w rejonie Panteleimonu. Odwiedzą gospodarstwo ekologiczne Fructus Olympo. Na Uniwersytecie w Larissie zapoznają się z hydroponiczną uprawą pomidorów i ogórków, a także uprawą bakłażanów i papryki.

Trzeci tydzień praktyki związany będzie z kierunkami chowu zwierząt gospodarskich, ich żywieniem i pielęgnacją. Uczestnicy praktyki spotkają się z hodowcami zwierząt. Odwiedzą też firmy zajmujące się ich skupem.

W czwartym tygodniu pobytu w Grecji praktykanci zapoznają się z podstawami dotyczącymi przetwórstwa żywności oraz sporządzania dokumentacji związanej ze sprzedażą produkcji roślinnej i zwierzęcej. Odwiedzą zakłady produkcji fety w rejonie Larisy i Litochoro. Planowanie działań marketingowych w agrobiznesie oraz obsługę administracyjną firmy poznawać będą w zakładzie produkcji wina i przetwórstwa spożywczego.

Dodatkową atrakcją dla uczestników są programy kulturowo - krajoznawcze. W ramach wycieczek przewidziana jest m.in. wizyta w nadmorskiej miejscowości w celu poznania metod połowu małż, rejs statkiem i towarzyszenie w połowie małż oraz wizyta w klasztorze Meteory i dolinie Tembi, gdzie praktykanci zapoznają się z metodą pisania ikon.

Każdy z uczniów niewątpliwie zwiększy swoją umiejętność posługiwania się językiem obcym. Ponadto zyska jedno z najbardziej wartościowych doświadczeń w swoim życiu, co z całą pewnością będzie atutem w odnalezieniu się na rynku pracy. Potwierdzeniem odbycia stażu będzie oczywiście uzyskanie stosownego certyfikatu.

Joomla templates by a4joomla