21230978 10155813732217722 6501723479403784418 n

Po raz czwarty uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Pary Prezydenckiej. Spotkanie z "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego odbyło się w Miejsko Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Uczennice naszej szkoły Barbara Sendek oraz Aleksandra Włosowicz znakomicie wcieliły się w role Haneczki i Zosi rozmawiając o miłości. Wspólnie z nimi fragmenty "Wesela" czytała również polonistka Sylwia Psica.

Od początku września rusza akcja rekrutacyjna na projekt „Staże zawodowe kluczem do europejskiego rynku pracy” finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W dniach od 1 do 7 września uczniowie będą mogli składać wypełnione formularze zgłoszeniowe do sekretariatu szkoły lub Przewodniczącego powołanej Komisji Rekrutacyjnej, Pani Joanny Porębskiej Szolc.

W ramach pierwszego wyjazdu, do Grecji wyjedzie 30 uczniów, w tym 10 o profilu technik informatyk oraz 20 o profilu technik agrobiznesu. Więcej informacji na temat kryteriów oceny i samego projektu można znaleźć w załączonym regulaminie.

prakzagr

Dzięki uzyskanemu finansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój nasi uczniowie wybiorą się na praktyki do Grecji. W ramach projektu „Staże zawodowe kluczem do europejskiego rynku pracy”, uczniowie z klas o profilach: technik agrobiznesu, technik informatyk oraz technik ekonomista odbędą staże zawodowe w greckich przedsiębiorstwach.

Pomimu upływającego czasu o Dniu Otwartym w naszej szkole wciąż głośno. We wtorkowym wydaniu (4 lipca) "Tygodnika Ponidzie" pojawił się artykuł dotyczący obchodzonych pod koniec maja uroczystości. Składamy serdeczne podziękowania p. Marcie Gajdzie - redaktorce tygodnika, która była z nami obecna w tym dniu i jest autorką wspomnianego artykułu.