miniatura

Tradycyjnie w październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta 17 października w naszej szkole miał miejsce program słowno – muzyczny pt. „O szkole pół żartem, pół serio”. W uroczystości uczestniczyli Prezes ZNP – pani Halina Opilska, nauczyciele emeryci, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji.

 

Spotkanie rozpoczęło się występem młodzieży, która wcieliła się w role Egipcjanina, Rzymianina, średniowiecznego mnicha, oświeceniowego reformatora, szlachcianki, pensjonarki i współczesnych uczniów. Młodzi artyści w sposób żartobliwy przedstawili, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do nauki, szkoły i nauczyciela. Wymowna scenografia, stroje z minionych epok, prezentacja multimedialna i występ wokalny wpłynęły na atrakcyjność programu. Scenariusz przygotowały polonistki – Anna Adamczyk i Sylwia Psica, scenografię wykonała pani Anna Zawrzykraj. W przedstawieniu udział wzięli: Liliana Małek, Kamila Pragnący, Kacper Zajma, Łukasz Nocoń, Konrad Buda, Jakub Wesołowski, Jakub Ostrowski, Aneta Gołębiowska, Aleksandra Włosowicz, Justyna Tomczyk, Julia Oracz, Krystian Więcek, Paulina Kumor, Damian Gudowski, Angelika Biel, Klaudia Ochęduszka, Jakub Pszczoła, Adrian Pietrzyk, Dominik Gaweł.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Prezes ZNP, która podkreśliła rangę pracy nauczyciel, złożyła życzenia pedagogom z okazji ich święta i pogratulowała dyrektorowi szkoły - panu Jackowi Nowakowi - otrzymania Nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Na zakończenie dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za owocną współpracę. Szczególnie zasłużonym wręczył Nagrody Dyrektora.

 

Joomla templates by a4joomla