miniatura

Ostatniego października uczniowie i uczennice klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. W tym dniu, ślubując na sali gimnastycznej, przyrzekali: strzec honoru szkoły; systematycznie pracować nad rozwijaniem własnej osobowości, talentów, pogłębianiem wiedzy i zainteresowań; rozwijać w sobie postawę obywatelską szanując pracę innych ludzi; sumiennie przestrzegać postanowień Statutu i regulaminów szkoły.

 

Część oficjalną uroczystości prowadzili uczniowie klasy III TE – Barbara Sendek i Jakub Pszczoła. W imieniu wszystkich zgromadzonych życzyli pierwszoklasistom wielu sukcesów i wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Swoich młodszych kolegów zapewnili również, że mogą zwracać się do nich ze wszystkimi trudnymi sprawami, a oni w miarę możliwości postarają się im pomóc.

Przyjęcie w grono uczniów ZSR Cudzynowice wymagało zdania egzaminu. W części nieoficjalnej uroczystości pierwszoklasiści walczyli o wygraną w teleturnieju „Awantura o klasę”. W role prowadzącego teleturniej – Krzysztofa Ibisza – wcielił się Adrian Pietrzyk. W przeprowadzeniu konkurencji pomogły mu asystentki: Barbara Sendek, Angelika Biel i Klaudia Ochęduszka. Przedstawiciele klas licytowali, a następnie wykonywali zadanie spośród ośmiu kategorii: czarna skrzynka, ja też potrafię, zgadnij kto to, pytania z oczywistą odpowiedzią, co dalej ..., powrót do przeszłości, WOS – wiedza o szkole, daleka podróż. Zwyciężyła drużyna zielonych, czyli klasa I TI/TB, która w nagrodę w rundzie finałowej walczyła z drużyną mistrzów – wychowawców klas pierwszych. Najciekawszym punktem programu był blok reklamowy w wykonaniu tajnego jury w składzie: Paweł Purchla, Szczepan Połetek, Dominik Borowiec, Jakub Pszczoła. Poza prowadzącymi i aktorami w zorganizowaniu uroczystości pomagali również Jakub Groński, Kinga Skowron, Anna Nawrot, Dominik Gaweł, Damian Gudowski, Bartosz Gałęziowski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gierasiński, Jakub Komoniewski, Sylwia Kluch, Paulina Kumor i Julita Maj. Organizację i przebieg uroczystości nadzorowała p. Wioleta Fryt.

 

 

Joomla templates by a4joomla