miniatura

Żył dla Polski, walczył za nią,
na bój krwawy wiódł legiony,
siał i orał dla Ojczyzny -
my zbieramy dzisiaj plony.

 

Żołnierzyków mamy dzielnych,
bacznie strzegą granic kraju -
od nas tylko dziś zależy,
aby było nam jak w raju.

 

W piątek 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Recytowane na scenie teksty opowiadały historię ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności. Przepięknie wypowiedzianym wierszom towarzyszyły dźwięki muzyki Chopina i Ogińskiego. Całość dopełniały pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów.

W programie przygotowanym pod kierunkiem nauczyciela historii - pani Barbary Klimczyk - udział wzięli: Liliana Małek, Jakub Czapla, Sylwester Placek, Nikandra Kądziela, Aneta Gołębiowska, Karolina Kwiecień, Klaudia Kubeczko, Aleksandra Włosowicz oraz Damian Gudowski.

 

 

Joomla templates by a4joomla