miniatura

We wtorek 21 listopada odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Przystąpiło do niego 11 osób z klas I TI, II TI, IITE oraz IITUF, które udzielały odpowiedzi na pytania w formie testu on-line. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji szkolnych czuwali: Andrzej Kowalik, Sylwia Psica, Wioleta Fryt, zaś pomocy technicznej udzielił Robert Kokosza.

 

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest jedynym tego typu inter¬dyscyplinarnym konkursem w kraju adresowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W zeszłym roku członkowie Szkolnego Klubu Filmowego licznie wzięli udział w jego pierwszej edycji. W tym roku również nie zabrakło chętnych stawienia czoła pytaniom, które ze względu na hasło przewodnie II edycji olimpiady – „Kino wartości” - dotyczyły między innymi filmów, przekazów medialnych i zjawisk z zakresu komunikacji społecznej, które prezentują ważne problemy społeczne oraz prowokują do tworzenia ocen i sądów moralnych. Swoją wiedzę z tego zakresu wzbogacali: Patryk Ścipiór, Alan Jazgar, Michał Gorgoń, Piotr Sarna, Marcin Krępa, Kacper Zajma, Konrad Buda, Aleksandra Włosowicz, Arletta Zwierzchowska, Julia Oracz oraz Klaudia Kubeczko. Koordynatorem olimpiady na terenie placówki jest opiekun Szkolnego Klubu Filmowego - pani Sylwia Psica.

 

 

Joomla templates by a4joomla