miniatura

Warszawa i jej okolice były w miniony piątek celem zwiedzania dla grupy uczniów z klas: I TI, I TB, I TE, I TAgr, II TI, II TAgr, III TAgr, III TUF, III TE, IV TAgr i IV TI będącej pod opieką nauczycieli: Sylwii Psicy, Wiolety Fryt i Katarzyny Bienias. Plan wycieczki obejmował: Centralne Targi Rolnicze, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz seans filmowy „Listy do M. 3” w Multikinie Złote Tarasy.

 

Pierwszym punktem naszego programu był Nadarzyn – mała miejscowość oddalona 22 km od stolicy, gdzie znajduje się największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej – Ptak Warsaw Expo. Łączna powierzchnia jego sześciu nowoczesnych hal wystawienniczych wynosi 100 000 m2. Salony Centralnych Targów Rolniczych rozmieszczone były w trzech halach i obejmowały: Salon Techniki Rolniczej, Salon Środków do Produkcji Rolnej, Targi Dobrej Żywności, Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO, Sekcję innowacji dla branży rolno-spożywczej oraz Wystawę Zwierząt hodowlanych.

Kolejne atrakcje obejrzeliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach umieszczonych w galeriach: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, RE: generacja. Szczególne wrażenie zrobił na nas Teatr Wysokich Napięć z użyciem czaszy generatora Van de Graffa, który sprawił, że aż włos się jeżył na głowie - w przenośni i dosłownie.

Wieczorem podziwialiśmy barwnie oświetlony Stadion Narodowy, do którego niemalże dobiegliśmy walcząc na śnieżki. To był dopiero początek gimnastyki, gdyż wspinając się na najwyższe miejsca trybun musieliśmy pokonać liczne, strome schody. Ale było warto! Z góry rozciągał się niesamowity widok na ogromne boisko, rozsuwany dach i dwukondygnacyjne trybuny z 58 500 miejscami siedzącymi. Nawet pusty stadion robił ogromne wrażenie swoją powierzchnią 203 920 m2.

Późnym wieczorem minęliśmy Pałac Kultury i Nauki by udać się do Złotych Tarasów – otwartego w 2007 roku kompleksu handlowo - biurowo - rozrywkowego. W znajdującym się tam Multikinie obejrzeliśmy komedię romantyczną „Listy do M. 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego – kontynuację popularnych filmów z 2015 roku w reżyserii Macieja Dejczera i z 2011 roku w reżyserii Mitjiego Okorna. Świąteczne dekoracje galerii i bożonarodzeniowy czas akcji filmu sprawił, że poczuliśmy już magię świąt.

Joomla templates by a4joomla