miniatura

W dniu 8 grudnia klasy II TAgr i III TAgr pod opieką p. Beata Szmigiel i p. Małgorzaty Muchy udały się na wycieczkę przedmiotową do fabryki Coca Coli w Niepołomicach.

 

Na hali produkcyjnej uczniowie obserwowali proces technologiczny jednego z najbardziej popularnych napojów, którego receptura od lat jest ściśle strzeżona. Pracownicy fabryki poprzez ciekawe prezentacje multimedialne zapoznali uczestników wycieczki z historią powstania tej marki, a szczególnie z jej początkami w Polsce. Przyszli technicy dowiedzieli się również, że znana marka produkowana jest w naszym kraju już w trzech miejscach . Fakt, iż działalność Coca Coli to nie tylko produkcja, ale również akcje charytatywne, udział w życiu kulturalnym np. bardzo popularna Parada Smoków w Krakowie, uświadomiła naszym uczniom szeroki zakres działalności pracowników tej firmy. Nie bez znaczenia okazał się też aspekt proekologiczny przy produkcji smacznego napoju. Dzięki uprzejmości pracowników P. Jakuba Michałowskiego, który zaczynał pracę w Coca Coli jako stażysta uczniowie poznali ścieżkę kariery zawodowej, jak również zasady rekrutacji w firmie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Niepołomicach gdzie mieści się Muzeum Niepołomickie istniejące od 2002 roku. Oprócz muzeum znajdują się tam różne wystawy np. wystawa trofeów myśliwskich czy skarbiec królewski. Wyjazd był bardzo interesujący. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 

 

Joomla templates by a4joomla