wosp

Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach po raz kolejny zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W mroźny niedzielny poranek, 14 stycznia, na ulice wyszło 20 kwestujących wolontariuszy z naszej szkoły. Do sztabu finansowego wpłynęła kwota 9 635,64 zł i 48, 67 euro.

Szefem tegorocznego sztabu była p. Joanna Porębska Szolc. Wspierali ją nauczyciele: Małgorzata Pozłótka, Magdalena Chabros, Aneta Blicharz i Robert Kokosza. Najwięcej pieniędzy uzbierała Małgorzata Gołąb z klasy I Technikum Ekonomicznego, w puszce której znalazło się 1340 zł. Niewiele mniej uzbierały Aleksandra Jędruch oraz Paulina Nocoń.

Tradycyjnie w szkole odbyła się emocjonująca aukcja sprawnie prowadzona przez uczniów klasy III: Adriana Pietrzyka i Jakuba Grońskiego. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację były jak co roku piękne prace własnoręcznie wykonane przez panią Ewę Jaworską. Dużą popularnością cieszyły się gadżety z logo fundacji WOŚP. Do rywalizacji o płytę stanął p. dyrektor Jacek Nowak oraz uczeń klasy II Technikum Informatyczego Wojciech Gaweł. Po zaciętej walce w posiadanie płyty wszedł uczeń, który zasilił sztab finansowy znaczącą kwotą. Pan dyrektor wspomógł akcję finansowo licytując koszulkę. Hitem licytacji było pismo przekazane na aukcję przez dyrektora, gwarantujące zwolnienie w wybranym dniu z odpowiedzi ustnych i sprawdzianów dla całej klasy. Po emocjonującej rywalizacji dokument znalazł się w posiadaniu uczniów klasy I TI/TB . „Tegoroczna edycja znów okazała się rekordową. Pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, a w szczególności naszej wspaniałej młodzieży, która każdego roku angażuję się w to szczytne przedsięwzięcie” - mówi z dumą dyrektor Jacek Nowak.