miniatura

W miniony wtorek uczniowie i nauczyciele w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wzięli udział w programie słowno-muzycznym, który był inscenizacją wybranych fragmentów dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie odbyło się w ramach podsumowania Roku Wyspiańskiego i zostało przygotowane przez polonistki: Annę Adamczyk i Sylwię Psicę.

 

 Prace nad wystawieniem sztuki młodopolskiego artysty rozpoczęły się w grudniu i wymagały dużego zaangażowania ze strony młodzieży ze Szkolnej Grupy Teatralnej oraz nauczycieli. Spektakl ten miał eksperymentalny charakter, bowiem wśród aktorów można było zauważyć nie tylko uczniów, ale także wicedyrektora oraz nauczycieli matematyki, geografii i wychowania fizycznego. Pomysł polonistek okazał się „strzałem w dziesiątkę” i przyniósł niesamowity efekt końcowy. Po licznych zmianach w scenariuszu, próbach, doborze strojów i scenografii mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe przedstawienie, w którym uczniowie i nauczyciele stworzyli zgrany zespół „weselników”. Wspólna praca zaowocowała niepowtarzalnymi kreacjami aktorskimi. I tak mogliśmy podziwiać Marysię i jej ukochanego (p. Andrzej Sender), rozmowę Radczyni (p. Wioleta Fryt) z Kliminą (p. Monika Zbojak) oraz przejmujące słowa Stańczyka o losie kraju (dyr. Andrzej Kowalik). Oczywiście nie mogło zabraknąć głównych bohaterów - Pan Młodego i Panny Młodej, przekomarzających się ze sobą Czepca i Dziennikarza, rozmarzonego Poety i Racheli, a także Żyda, Gospodarza, Gospodyni, Rycerza, niesfornego Jaśka oraz wieszcza Wernyhory. Wymowne sceny z dramatu zostały dopełnione przez bogatą scenografię, którą przygotowała pani Anna Zawrzykraj przy pomocy pana Roberta Kokoszy i niezastąpionego Pawła Purchli oraz grę na akordeonie w wykonaniu Damiana Gudowskiego.

 Polonistki dziękują wicedyrektorowi szkoły, swoim koleżankom i koledze, którzy tak entuzjastyczne przyłączyli się do projektu teatralnego oraz uczniom biorącym udział w przedstawieniu, a byli to: Jakub Czapla, Patryk Wojtasik, Łukasz Nocoń, Kacper Zajma, Jakub Wesołowski, Arkadiusz Gudowski, Wiktor Noszczyk, Paulina Kumor, Julita Maj, Tomasz Bucki, Barbara Sendek, Klaudia Ochęduszka, Dominik Gaweł, Jakub Pszczoła, Adrian Pietrzyk, Szczepan Połetek, Dominik Borowiec.

 

Joomla templates by a4joomla