miniatura

Od 2010 roku tradycją naszej szkoły stały się obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W piątek, 13 kwietnia, uczniowie klas I uczestniczyli w programie słowno – muzycznym „Katyń- pamiętamy!”.

 

W czasie spotkania upamiętniono postać kapitana Włodzimierza Leona Krzyżanowskiego - ostatniego właściciela Cudzynowic, zamordowanego w 1940r. w Twerze. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną, fragmenty filmu „Katyń” w reż. A. Wajdy a także wysłuchała piosenek i wierszy o tematyce katyńskiej. W ciszy i skupieniu uczniowie wyrazili szacunek polskim żołnierzom bestialsko zamordowanym przez władze ZSRR, a delegacja młodzieży złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą poświęconą kpt. Krzyżanowskiemu. W programie artystycznym, przygotowanym przez p. Sylwię Psicę i Annę Adamczyk, udział wzięli uczniowie z klasy III Agr i III Tuf: Julia Jamróz, Sylwia Kluch, Kinga Wicher, Paulina Kumor, Tomasz Bucki oraz Krystian Więcek.

 

 

Joomla templates by a4joomla