miniatura

22 maja, w naszej szkole, odbyła się II edycja dnia ekonomisty. Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego, zmęczeni całoroczną pracą ale pewni, że ekonomia to nauka użyteczna i dająca się przedstawić w sposób humorystyczny, pragnęli jednego dnia ekonomię potraktować na wesoło, a przy okazji pomóc zwierzętom w schronisku. Na święto ekonomisty, zaproszona została młodzież z zaprzyjaźnionych gimnazjów.

 

Na początek, wszyscy wzięli udział w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – panią Małgorzatą Konieczną – Cypryś, która przedstawiła informacje na temat problemów, jakie pomaga rozwiązać, a także opowiedziała krótko o prawach konsumenta.

Następnie ekonomiści z ZSR, pokazali młodszym kolegom i koleżankom, że ekonomia to głównie nauka praktyczna. Jest dziedziną wiedzy, którą wykorzystuje się na codzień. Zaproponowali gościom warsztaty w pracowni ekonomiczno- informatycznej z wykorzystaniem specjalistycznych programów służących do wystawiania faktur vat. Oczywiście warsztaty poprzedził krótki wykład dotyczący dokumentów. Później młodzież samodzielnie wystawiła faktury, które na koniec zostały wydrukowane.

Po poczęstunku, gimnazjaliści z pomocą kolegów z klasy I TE, wzięli udział w kalamburach ekonomicznych. Wszyscy rozumieli się bez słów, a trudne pojęcia ekonomiczne jak np. inflacja, podaż, akcyza, nie stwarzały im najmniejszego problemu. Wszyscy świetnie wywiązali się z przydzielonego zadania i zdobyli taką samą liczbę punktów.

Profil ekonomisty z naszej szkoły: zaradny, przedsiębiorczy, działający dla innych. Tacy jesteśmy! I nawet w dniu naszego święta nie zapomnieliśmy o tym, że można, a nawet trzeba pomagać. Pod hasłem PYSZNE PRZEKĄSKI ZA GROSZE + WIELKIE ♥ = POMOC,  przygotowaliśmy lemoniadę, tosty, koreczki owocowe – same frykasy, które wszystkim odwiedzającym nasze stoisko bardzo smakowały, a zebrane podczas sprzedaży pieniążki - ponad 400 zł - przekazaliśmy na pomoc dla schroniska zwierząt „Nasza szkapa” z Wojsławic.

Gimnazjaliści wyjeżdżali bardzo zadowoleni. To był dzień pełen wrażeń. W tym dniu mogli się wiele nauczyć oraz wymienić poglądy ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami.

II Dzień Ekonomisty w naszej szkole podsumował pan dyrektor Jacek Nowak. Złożył także podziękowania dla przybyłych gości i wręczył małe upominki.

 

 

Joomla templates by a4joomla