miniatura

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej i Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach. W tym roku impreza odbyła się 7 czerwca i została połączona z Dniem Dziecka  przygotowanym dla naszej wspaniałej młodzieży.

 

 Uroczystego otwarcia Targów dokonał pośrednik pracy - pani Renata Kania. Następnie głos zabrali: dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Kielcach Dawid Tobiasz, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach Jacek Nowak. Dyrektor ZSR podziękował wszystkimi instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły finansowo szkołę w organizacji etapu okręgowego tegorocznej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Komendant 13-7 Hufca Pracy w Pińczowie Fryderyk Wywiał, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kazimierzy Wielkiej Janusz Skoczek, przedstawiciel  Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach Paweł Ruciński, kierownik placówki KRUS w Kazimierzy Wielkiej Adrian Ścipiór, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kazimierzy Wielkiej Beata Kopeć,  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej sierżant Kinga Kupiec,  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej Marcin Oziębło, dyrektorzy szkół: Jacek Nowak Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych  w Cudzynowicach, Andrzej Kowalik Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Anna Kruk, Renata Antos z Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy i  Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewitalizacyjnych w Cudzynowicach Waldemar Kletschka.

W targach wzięło udział 22 wystawców.  Pracodawcy dysponowali ofertami pracy w  wielu branżach między innymi  rolnictwie, ogrodnictwie, handlu, opiece, oraz w usługach. To już ósme przedsięwzięcie o takim charakterze w powiecie kazimierskim organizowane w naszej szkole, skierowane do młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, a także do osób poszukujących zatrudnienia.

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek przy grillu.

 

 

Joomla templates by a4joomla