plakat A3

Zespól Szkół Rolniczych w Cudzynowicach po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla uczniów kończących gimnazjum. Umieszczony przed wejściem baner z napisem „Witamy gimnazjalistów” zachęcał ich do przekroczenia progów szkoły i zapoznania się z jej ofertą edukacyjną.

 

13 czerwca nasza szkoła gościła ponad 200 gimnazjalistów, którzy mogli przyjrzeć się z bliska proponowanym kierunkom kształcenia oraz poczuć panującą tu atmosferę. Nauczyciele oraz zaangażowani uczniowie stanęli na wysokości zadania, przygotowując się do tego wyjątkowego dnia. Oprócz prezentacji kierunków, nie zabrakło konkursów z nagrodami, wesołych zdjęć w fotobudce, zespołowego rozwiązywania zagadek w escape roomie oraz poczęstunku - grillowanych kiełbasek.

Uczestnicząc w wydarzeniu, gimnazjaliści sprawdzali swoje predyspozycje do wykonywania zawodów. W sali technikum budownictwa mierzyli się z wysoką drabiną, na szczycie której dla najodważniejszych czekała niespodzianka oraz próbowali swoich sił w murarce. W agrobiznesie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat maszyn i urządzeń rolniczych, za co również zdobywali nagrody. Poznali także możliwości zatrudnienia po ukończeniu technikum architektury krajobrazu. Uczniowie technikum informatycznego wraz z nauczycielami oraz gościem – absolwentem kierunku, zaprezentowali możliwości tego zawodu, przygotowując grę komputerową (oczywiście z nagrodami dla zwycięzców) oraz prezentację nowoczesnego robota. Technikum ekonomiczne prezentowało osiągnięcia swoich olimpijczyków, a także profesjonalny program księgowy do prowadzenia działalności gospodarczej, z wykorzystaniem którego, gimnazjaliści wystawiali faktury VAT. W sali technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczniowie poznawali profesjonalne zestawy naśladujące zachowanie się różnych instalacji z branży OZE w rzeczywistych warunkach. Gimnazjaliści zdobywali nagrody dobierając prawidłowo materiały (rury, kształtki, profile) do wybranych narzędzi - czasami o dziwnych nazwach  np. giętarka kuszowa. Hitem okazała się kamera termowizyjna. Prezentacja technikum usług fryzjerskich przyciągnęła absolwentki kierunku, które obecnie pracują jako wizażystki. Dzieliły się one z młodzieżą swoimi doświadczeniami i wykonywały szybkie makijaże. Można było również podziwiać fryzury wykonane przez profesjonalistę i samemu sprawdzić się w strzyżeniu manekina. Samorząd Szkolny, odpowiadał na trudne pytania gimnazjalistów i chwalił się zagranicznymi praktykami oraz współpracą z Fundacją Dajemy Wybór, częstował ciastem i zachęcał do wyrażenia opinii o szkole.

Pan dyrektor Jacek Nowak, zaprosił wszystkich na salę gimnastyczną, gdzie znane przeboje przygrywał szkolny zespół, a klasa III TAGR i IIITUF przedstawiła ofertę szkoły w formie programu artystycznego. Na zakończenie podziękował uczniom poszczególnych gimnazjów za przybycie i zapewnił, że chętnie zobaczymy się z nimi we wrześniu.

Opuszając  szkołę, goście  mogli napisać swoje opinie na specjalnej tablicy, najczęściej powtarzał się tekst: SUPER SZKOŁA, co jest potwierdzeniem hasła tegorocznej rekrutacji - „ZSR Cudzynowice to strzał w dziesiątkę”.

Joomla templates by a4joomla