miniatura

W piątek 15 czerwca odbyła się uroczystość podsumowująca 10 lat istnienia Szkolnego Klubu Filmowego z Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, nauczyciele, członkowie klubu oraz zainteresowani uczniowie.

 

Powiat kazimierski reprezentował wicestarosta pan Michał Bucki, Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kazimierzy Wielkiej - wiceprezes zarządu pani Anna Bijak, Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną – zastępca dyrektora pani Greta Dzikowska oraz bibliotekarz pani Joanna Kądziela-Kot, zaś Komendę Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej I Zastępca Komendanta podinsp. Jacek Piwowarski.

Spotkanie rozpoczęła pani Sylwia Psica, założycielka i opiekun Szkolnego Klubu Filmowego, która przygotowała prezentację na temat działalności klubu począwszy od roku szkolnego 2007/2008. Punktem centralnym spotkania było uroczyste zapalenie 10 świeczek na torcie przypominającym kliszę filmową. Zdmuchiwali je opiekun, członkowie, a także sam Lord Vader przy „Marszu imperialnym” z „Gwiezdnych wojen”. By podkreślić zainteresowanie klubowiczów także filmem polskim uczestnicy spotkania byli częstowani torem przez uczennice w góralskich chustach, przy muzyce z „Janosika”. Słowa uznania i gratulacje jako pierwsi skierowali do opiekuna i członków SzKF pan dyrektor Jacek Nowak i pan wicedyrektor Andrzej Kowalik, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Spotkanie zakończył przygotowany przez Kacpra Zajmę z klasy II TI reportaż z wybranych spotów i filmów stworzonych w różnych latach w ramach działalności klubu.

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się uczniowie z klasy III TUF/TAgr: Julita Maj, Paulina Kumor, Magdalena Bazan, Justyna Pragnąca, Adrian Zelga, Bartłomiej Klimek, Sebastian Banaś; z klasy III TI: Damian Gudowski; z klasy II TI: Kacper Zajma i Jakub Wesołowski.

 

Joomla templates by a4joomla