miniatura

W środę 21 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty filmowe zatytułowane „Obraz I wojny światowej w kinie międzywojennym”, które poprowadziła pani Sylwia Psica - opiekun Szkolnego Klubu Filmowego.

 

Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem w charakterystykę polskich filmów wojennych z okresu pomiędzy 1918 a 1939 rokiem. Następnie dwudziestu ośmiu uczniów z klas I TI, II TUF/TAgr, III TI, III TUF, IV TUF/TAgr pracowało w grupach dopasowując kadry z dzieł międzywojennych do właściwych tytułów filmów z okresu międzywojennego, w których pojawił się motyw I wojny światowej. Na zakończenie młodzież wcieliła się w role scenarzystów uzupełniając planszę przypominająca storybord ze „Ślubów ułańskich” – komedii z 1934 roku w reżyserii Mieczysława Krawicza. Na tym etapie pracy ważna była nie tylko wyobraźnia i spostrzegawczość uczestników warsztatów, ale także znajomość rodzajów planów filmowych

Spotkanie to było drugim działaniem podjętym w celu realizacji przez ZSR w Cudzynowicach zadań w zakresie programu „Godność, Wolność, Niepodległość” sfinansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

 

Joomla templates by a4joomla