miniatura

W dniu 28.11.2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli wraz z opiekunami – Małgorzatą Milką i Wioletą Fryt - w wycieczce do Krakowa z okazji mikołajek. W ramach integracji zespołów klasowych miłośnicy aktywnego wypoczynku byli w GoJump, Zamku Królewskim na Wawelu i Teatrze Bagatela.

 

Uczniowie rozpoczęli dzień w parku trampolin. Zajęcia w GoJump miały na celu pomóc młodzieży przełamać swoje bariery fizyczne i psychiczne, uczyć precyzji oraz pokonywania przeszkód w najbardziej efektywny sposób.

Kolejny przystanek to Zamek Królewski na Wawelu. W ramach VI edycjii akcjii „Darmowy listopad” uczniowie mieli możliwość poznania historii Polskiego Narodu. To jedna z największych akcji promujących zabytki i zbiory muzealne w Krakowie. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze. Podczas pobytu w najstarszej rezydencji polskich królów uczniowie zwiedzali wspaniałe komnaty królewskie z kolekcją arrasów króla Zygmunta Augusta na wystawie „Reprezentacyjne komnaty królewskie” oraz "Artysta dla niepodległej - Dunikowski i odnowa Wawelu".

Młodzież odwiedziła również Krakowski Rynek Główny, który nabiera świątecznego klimatu. Od wielu lat jednym z jego elementów są Targi Bożonarodzeniowe, będące doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach im towarzyszących, m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu.

Na koniec wspaniałej wycieczki wieczór w Teatrze Bagatela. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. ,,Wieczór kawalerski''. Doskonałe połączenie humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa, któremu towarzyszyła znakomita obsada aktorska.

 

 

Joomla templates by a4joomla