miniatura

Katarzyna Zawadzka - znana aktorka filmowa, serialowa i teatralna - odwiedziła w środę 28 listopada ZSR w Cudzynowicach na zaproszenie Szkolnego Klubu Filmowego. Tematem spotkania były ikony kina międzywojennego.

 

Trzecie i ostatnie działanie SzKF podjęte w ramach realizacji programu „Godność, Wolność, Niepodległość” nosiło tytuł „Ikony kina międzywojennego”. To właśnie życie i kariera zawodowa Poli Negri, Jadwigi Smosarskiej, Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszy i Heleny Grossówny były punktem wyjścia do rozmowy z Katarzyną Zawadzką na temat jej własnych doświadczeń z filmem. Aktorka, znana z ról w takich produkcjach, jak; „Baczyński”, „Listy do M. 3” „Chce się żyć” czy „ Drogi do wolności”, opowiedziała zgromadzonym uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom o początkach swojego zainteresowania aktorstwem, o pracy na planie, a także wyborach życiowych. Po rozmowie, poprowadzonej przez opiekuna SzKF, panią Sylwię Psicę, był czas na pytania publiczności, z czego chętnie skorzystali m.in. Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Kazimierzy Wielkiej, Pan Wojciech Kałat, a także wicedyrektor ZSR w Cudzynowicach, Pan Andrzej Kowalik. Nie zabrakło również podziękowań oraz indywidualnych zdjęć z naszym wyjątkowym gościem.

W spotkaniu szkolnym wzięły udział klasy I TE/TUF, II TE, III TE, IV TAgr/TUF wraz z nauczycielami oraz chętni uczniowie z innych klas. Dla szerszej społeczności powiatu kazimierskiego Szkolny Klub Filmowy we współpracy z Biblioteką Publiczną w Kazimierzy Wielkiej przygotował wieczorne rozmowy z Katarzyną Zawadzką w bibliotece. Tutaj również punktem wyjścia do dyskusji było kino międzywojenne, ale pomimo podobnej tematyki spotkania - zgodnie ze słowami „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” - rozmowa dotyczyła już innych tajemnic z życia i kariery zawodowej pani Zawadzkiej.

Organizację obu spotkań wsparli sponsorzy: rodzina Janowskich z Klubu Jeździeckiego i Stadniny Koni Arabskich „Wrzosy” w Ksanach, państwo Czajkowie – właściciele Pałacu Lacon w Kazimierzy Wielkiej, a także Sebastian Psica – właściciel Biura Podróży w Kazimierzy Wielkiej, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Joomla templates by a4joomla