miniatura

Pod koniec listopada 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Zawodach I-ego stopnia III edycji Olimpiady Cyfrowej. Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy III TI – Konrad Buda awansował do kolejnego etapu.

 

W olimpiadzie wzięli udział uczniowie Technikum Informatycznego: Adamski Kamil, Buras Krystian, Łakomy Gabriel, Nowak Kacper, Baran Gabriel, Bil Krystian, Góra Daniel, Kot Bartosz, Pełka Paweł, Sagan Kacper, Sarna Piotr, Wojtasik Patryk, Bartos Maciej, Buda Konrad, Gaweł Wojciech, Nocoń Łukasz, Ostrowski Jakub, Wesołowski Jakub, Wojas Eryk, Zajma Kacper. W naszej placówce przedsięwzięcie to koordynuje pani Wioleta Fryt. Do szkolnej komisji konkursowej zostali powołani również: Małgorzata Milka, Sylwia Psica, Robert Kokosza.

W tym roku w I etapie olimpiady do testu przystąpiło 2 585 osób z 300 szkół z całej Polski. Do II etapu zostało przyjętych 290 osób, które otrzymały co najmniej 68,7%. Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2018 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2019 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2019 r.). Motywem przewodnim tegorocznej edycji są „Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników i zapraszamy do udziału za rok.

 

 

Joomla templates by a4joomla