miniatura

Po raz pierwszy wolontariusze z klubu „Pomocna dłoń” obchodzili 5 grudnia swoje święto. Dzień Wolontariusza został ustanowiony w 1985r. Celem tych obchodów jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud. W tym wyjątkowym dniu członkowie naszego szkolnego klubu pracowali ze zdwojoną siłą.

 

Na przerwach międzylekcyjnych zorganizowali kiermasz. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły za symboliczną kwotę mogli zakupić wypieki wykonane przez wolontariuszy, losy i upominki mikołajkowe. Kiermasz wzbudził wielkie zainteresowanie. Szczególnym powodzeniem cieszyły się losy z pomysłami nagród zaproponowanych przez uczniów.

 

 

Po zakończonym kiermaszu odbył się Turniej Mikołajkowy. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas zespołu. Uczestnicy mogli wykazać się znajomością języka angielskiego, wiedzy o wolontariacie i tradycjach świątecznych. Nie zabrakło również „NIE takich trudnych pytań”. Każdy uczeń biorący udział w turnieju otrzymał słodki upominek mikołajkowy i zakładkę do książki zaprojektowaną przez jednego z wolontariuszy. Nie zabrakło również dyplomów z podziękowaniami.

 

 

W godzinach popołudniowych grupa wolontariuszy wraz z opiekunami: Małgorzatą Milką, Wioletą Fryt i Anną Zawrzykraj udała się na XIII Świętokrzyską Galę Wolontariatu w Kielcach. Szkolny Klub „Pomocna Dłoń” za poświęcony czas i zaangażowanie w działalność społeczną otrzymał podziękowania od organizatorów konkursu „Laur Wolontariatu 2018”. Uczestnicy spotkania mieli okazję do wymiany doświadczeń podczas wspólnego poczęstunku.

 

 

Joomla templates by a4joomla