miniatura

Członkowie Klubu ,,Pomocna Dłoń,, z okazji Tygodnia Wolontariatu spotkali się z wolontariuszami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku Zdroju. Celem spotkania było nawiązanie współpracy z wolontariuszami działającymi na terenie naszego województwa, wymiana doświadczeń oraz integracja zespołów.

 

Przeprowadzone wspólnie zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom ZSR problemów osób niepełnosprawnych, wzajemne zrozumienie oraz niwelowanie przesądów i stereotypów.

Zaproszeni goście i organizatorzy  opowiedzieli o swoim życiu codziennym oraz działaniach powadzonych na rzecz osób potrzebujących.

W ramach integracji zespołów odbył się turniej mikołajkowy przygotowany przez naszych wolontariuszy. Składał się  on z czterech konkurencji.  Pierwsza konkurencja to test  wiedzy o wolontariacie, druga polegała na uzupełnieniu brakujących wyrazów, narysowaniu krzyżówki i odgadnięciu hasła, trzecia konkurencja to skojarzenia -  do pierwszych liter  słowa WOLONTARIAT uczestnicy próbowali odnaleźć i zapisać cechy przydatne w niesieniu pomocy innym np. wiara , wrażliwość, odpowiedzialność, troska, twórczość itp.  Ostatnia konkurencja to „quiz z wiedzy o życiu”.

Rywalizujące zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania konkursowych zadań i  znakomitą wiedzą na temat wolontariatu. Każdemu zależało na zdobyciu największej ilości ,,słodkich punktów,, w postaci cukierków.

Wspólnie spędzony czas był pełen uśmiechu i radości. Nie zabrakło również łez wzruszenia

 

 

Joomla templates by a4joomla