miniatura

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wraz z członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz 14 włączyli się w Ogólnopolską Akcję ,,Szlachetna Paczka”. Ponownie działania te na terenie naszej placówki koordynowała pani Małgorzata Milka.

 

W tym roku oprócz przygotowania paczki dodatkowym działaniem naszych wolontariuszy było pełnienie dyżuru wraz z opiekunem, w czasie finału akcji, który dobiegł końca 8-9 grudnia ,,w weekend cudów’’.

Zbiórka, która trwała zaledwie tydzień, była bardzo owocna i przyniosła radość osobom obdarowanym. Zebraliśmy aż 10 paczek, każda o różnej zawartości: odzież, żywność, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego. Największym sukcesem było jednak znalezienie sponsora, który zakupił wózek inwalidzki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i składamy serdeczne podziękowania.

Szlachetna paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Działania te jednak przynoszą ogromną satysfakcję. My staramy się, aby w naszych darczyńcach była jak największa radość pomagania. Realizujemy dobre praktyk i popularyzujemy je.

 

 

Joomla templates by a4joomla