069B0373 resize

1 lutego 2019 roku czwartoklasiści z Zespołu Szkół Rolniczych z Cudzynowic bawili się na balu studniówkowym w lokalu ”Monika” w pobliżu Działoszyc. Po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowano tę uroczystość poza budynkiem szkolnym. Uczniowie prowadzący część oficjalną: Julia Jamróz, Barbara Sendek i Jakub Pszczoła decyzję taką porównali do misji Apolla 11.

 

By podkreślić rewolucyjność zorganizowania studniówki poza murami szkoły dyrektorzy - pan Jacek Nowak i pan Andrzej Kowalik - wśród spadających gwiazd confetti, przecięli wstęgę symbolizującą otwarcie balu studniówkowego. Następnie wcielili się oni w postacie Armstronga i Gagarina życząc zgromadzonej młodzieży i zaproszonym gościom nieziemskiej zabawy.

Wśród przybyłych na uroczystość nie zabrakło władz Powiatu Kazimierskiego, a przyszłych maturzystów przywitali: pan Jan Nowak, starosta Powiatu Kazimierskiego, pan Michał Bucki, wicestarosta Powiatu Kazimierskiego i pan Jerzy Bojanowicz, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego

Do zgromadzonych na przepięknej sali balowej uczniów przemówili również: pan Robert Gwoźdź, wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach i wieloletni przyjaciel szkoły, pani Anna Chaber, przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Katarzyna Pietrzyk, przedstawiciel Komitetu Studniówkowego.

Szczególne podziękowania za czteroletnią opiekuńczość i wsparcie skierowała młodzież do swoich wychowawców: pani Sylwii Psicy - wychowawcy klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich oraz Technikum Agrobiznesu, pani Wiolety Fryt - wychowawcy klasy IV Technikum Ekonomicznego oraz pana Łukasza Gądzika - wychowawcy klasy IV Technikum Informatycznego oraz Technikum Usług i Systemów Energetyki Odnawialnej. W imieniu wychowawców słowa do młodzieży wypowiedziała Pani Wioleta Fryt, która z nostalgią wspominała cztery lata wzajemnej współpracy, a następnie życząc wspaniałej zabawy i cieszenia się każdą chwilą podczas balu zacytowała słowa Jarosława Iwaszkiewicza:

„Takiej drugiej nocy nie będziesz już miał

Takiego nieba pełnego gwiazd

nie będziesz już miał.

gwiazdy stańcie na chwilę,

Na jedną chwilę, której powiem trwaj”

Zgodnie z tradycją pierwszym tańcem na studniówce był polonez. Wszystkie klasy dostojnym krokiem zaprezentowały różnorodne figury, a piękno par przywodziło na myśl opis mickiewiczowskiego poloneza z „Pana Tadeusza”.

Swoje umiejętności taneczne, w specjalnie przygotowanym układzie choreograficznym, zaprezentowali uczniowie z klas ekonomicznej i informatycznej: Klaudia Ochęduszka i Dominik Gaweł, Angelika Biel i Adrian Pietrzyk, Anna Nawrot i Bartek Gałęziowski, Kinga Skowron i Jakub Groński, Barbara Sendek i Jakub Pszczoła, Angelika Cisowska i Damian Gudowski, Karolina Gaweł i Paweł Purchla oraz Wiktoria Jedynak i Mateusz Gajda. Następnie młodzież poprosiła do walca profesorskiego nauczycieli.

Przy muzyce zespołu Lukas Band czas upływał niezwykle szybko. Po zdjęciach klasowych i tych w zabawnych przebraniach z fotobudki przyszła kolej na część artystyczną. Poprowadzili ją Klaudia Ochęduszka i Dominik Gaweł. Powrócili oni pamięcią do czasów poszukiwania partnera i partnerki na studniówkę. Dziewczynami, które zorganizowały casting na „wyjątkowego chłopaka” były: Anna Nawrot, Angelika Biel, Sylwia Kluch, Julia Jamróz, Julita Maj, Kinga Skowron i Paulina Kumor.

Na życzenie koleżanek - w „tańcu macho” - zaprezentowali się przed całą publicznością następujący chłopcy: Krystian Więcek, Bartłomiej Klimek, Eryk Ryczek, Kamil Siwy, Adrian Zelga, Sebastian Banaś, Szczepan, Połetek, Tomasz Bucki oraz Sebastian Niedźwiedź. Ostateczne eliminacje na partnera studniówkowego wzorowane były na pojedynku Jamesa Bonda, a swoje atuty prezentowali: Bartłomiej Klimek, Eryk Ryczek, Kamil Siwy, Krystian Więcek, Adrian Zelga i Sebastian Banaś.

O perypetiach przygotowań do studniówki mówili także, w scenkach kabaretowych: Pauliana Kumor jako dziewczyna strojąca się na bal, Adrian Pietrzyk jako „wyluzowany” chłopak, Dominik Borowiec jako troskliwy ojciec i Szczepan Połetek jako niecierpliwy kolega. Za rekwizyty do tych scenek zadbali nieodzowni: Bartek Gałęziowski, Arek Zaleśny i Kamil Chuchmacz.

Cześć artystyczną zakończyła piosenka „Weź taksówkę jedziemy na studniówkę” w wykonaniu: Damiana Gudowskiego, Angeliki Biel, Justyny Pragnącej, Magdaleny Bazan i Krystiana Więcka.

By pozostać w klimacie gwieździstej nocy młodzież wręczyła nauczycielom pamiątkowe statuetki o kształcie gwiazd, a w blaskach zimnych ogni, dyrektorzy szkoły wspólnie z wychowawcami pokroili tort. Zabawa trwała do samego rana, a sala balowa wciąż była pełna miłośników tanecznych akrobacji.

 

Joomla templates by a4joomla