prawo pracy

Uczennica klasy IV TE - Barbara Sendek zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu: „Poznaj swoje prawa w pracy” – realizowanego przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

W etapie okręgowym w Kielcach do rywalizacji przystąpiło 29 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Każda szkoła reprezentowana była przez dwóch uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Z naszej szkoły były to: Barbara Sendek – klasa IV Technikum Ekonomicznego i Natalia Koza- klasa II Technikum Ekonomicznego. Opiekunem merytorycznym była pani Bogusława Lech. Uczennice rozwiązywały test składający się z 35 pytań testowych z zakresu znajomości prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy

Uczennica Barbara Sendek zajęła III miejsce w województwie a tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu. Ponadto uczennica Natalia Koza znalazła się w gronie pięciu uczniów województwa świętokrzyskiego, którzy otrzymali wyróżnienie.

Gratulacje i nagrody uczennicom wręczyli zaproszeni goście: świętokrzyski wicekurator oświaty – pani Katarzyna Nowacka, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach – pan Jan Jóźwik, Dziekan Wydziału Prawa WSEPiNM w Kielcach – pan dr Krzysztof Wątorek.

Gratulujemy sukcesu na etapie okręgowym i trzymamy kciuki za Barbarę Sendek na etapie centralnym!

Joomla templates by a4joomla