52825969 1945713002222818 644664266028220416 o 1945712995556152

I Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego odbyło się w naszej szkole, a jego pomysłodawcami były  opiekunki  Samorządu Uczniowskiego ZSR – panie: Beata Szmigiel i Iwona Widłak. Na spotkanie 26 lutego przybyło 80 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

 

Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Kazimierski, który zaszczycił uczestników swoją obecnością. Pan Jan Nowak skierował do obecnych kilka słów, w których podkreślił istotną rolę samorządności i wspomniał swoje działania w Samorządzie Uczniowskim. Spotkanie oficjalnie rozpoczął dyrektor pan Jacek Nowak wyrażając radość, że wreszcie udało się zorganizować spotkanie szkól różnego szczebla, o czym myślał od dłuższego czasu.

Prezentację na temat: „Roli Samorządu Uczniowskiego w rozwoju szkoły” przedstawili: Kacper Zajma, przewodniczący SU w ZSR w Cudzynowicach i Zuzanna Chaber – zastępca. Przypomnieli oni uczestnikom Forum, że współpraca to podstawa sukcesu. Następnie, dzięki warsztatom przygotowanym przez p. Sylwię Psicę  zebrani dowiedzieli się, jakie czynniki wpływają na naszą autoprezentację i jak skutecznie przygotować się do wystąpienia.

Kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne, podczas których uczniowie w różnym przedziale wiekowym, w przypadkowo dobranych zespołach, wspólnie rozwiązali krzyżówkę i stanęli przed dość niezwykłym zadaniem - konkursem polegającym na zbudowaniu jak najwyższej wieży z: 20 nitek makaronu spaghetti, 1 metra sznurka, 1 metra taśmy malarskiej i 1 pianki marshmallow. Młodzież udowodniła, że jest to wbrew pozorom zadanie wykonalne, tworząc interesujące konstrukcje.

Po poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy, przyszedł czas na wymianę doświadczeń i pomysłów na dalszą współpracę.

Obecni na Forum opiekunowie Samorządów Uczniowskich, zapewnili, że zaangażują się w organizację kolejnych spotkań, ponieważ, jak powiedziała pani Romualda Adamczyk - opiekunka SU w Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, „takie akcje jednoczą uczniów i oby były następne”. Pojawiły się także nowe pomysły: pani Beata Buła z Gimnazjum w Cieszkowach  zaproponowała wspólną wycieczkę, a pani Aneta Blicharz ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Topoli - dyskotekę integracyjną.

Zakończeniem Forum było podpisanie Deklaracji Współpracy Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego, której kopię otrzyma każda szkoła.

Joomla templates by a4joomla