DzPrzedsmin

20 marca 2019 r. po raz szesnasty obchodzono w Polsce Dzień Przedsiębiorczości – program jednodniowych wizyt w wybranej firmie/instytucji na wybranym stanowisku pracy. organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

 

Tego dnia ponad 20 uczniów z klasy II Technikum Ekonomicznego udało się do następujących lokalnych firm i instytucji, które wyraziły zgodę na przyjęcie uczestników na wybrane przez nich stanowiska, i tak: Publiczne Przedszkole Samorządowe imienia „Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej: Weronika Kokosza, Nikola Pietras, Sebastian Słabosz. Zespół Placówek Oświatowych w Skalbmierzu: Natalia Włudarska.Urząd Miasta i Gminy Działoszyce: Izabela Słowik, Alicja Gościniewicz, Katarzyna Sznajderska. F.H.U. „ANMAR” w Kazimierzy Wielkiej: Kamila Tańcula, Patrycja Zagórska. F.R.B. „BUDMAX” w Kazimierzy Wielkiej: Mateusz Nowak. Firma Handlowo-Usługowa „ PERFEKT” Sp.z.o.o. w Kazimierzy Wielkiej: Klaudia Stoksik, Daria Wojtasik. AGNIESZKA FRYT UBEZPIECZENIA OPEN INSURANCE Kazimierza Wielka: Natalia Koza, Gabriela Bryła. „BAUSTATIK” USŁUGI PROJEKTOWE I KOSZTORYSOWE Grzegorz Skóra Chmielów: Aleksandra Jędruch. Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu: Justyna Sikora, Karina Olszewska. Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA w Wiślicy: Klaudia Niedźwiedź, Wiktoria Lis. Spółdzielnia Warzyw i Owoców „SIELEC” w Sielcu Kolonii: Małgorzata Gołąb, Paulina Nocoń. Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu: Klaudia Stępczak.

To dzięki uprzejmości powyższych firm i instytucji była to dla uczniów żywa lekcja przedsiębiorczości pozwalająca uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki danego zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Ponadto umożliwiła uczniom poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. Unaoczniła młodym ludziom konieczność dostosowania się do zmieniających się warunków pracy.

„Dzień Przedsiębiorczości” inspiruje młodzież do refleksji nad swoją przyszłością zawodową i umożliwia pierwsze kontakty ze światem pracy.

Tegoroczni uczestnicy „Dnia Przedsiębiorczości” wraz z opiekunem składają serdeczne podziękowania dla tych wszystkich firm i instytucji, które umożliwiły uczniom

Joomla templates by a4joomla