kreat

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - panie: Beata Szmigiel i Iwona Widłak - zorganizowały w miniony wtorek warsztaty dla przedstawicieli samorządów klasowych naszej szkoły.

 

„Kreatywni i zintegrowani na co dzień” to temat warsztatów, które połączono z poczęstunkiem i grami integracyjnymi. Celem spotkania było kształtowanie postaw kreatywnych wśród młodzieży, a także integracja samorządów wszystkich klas szkoły.

Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w serii ćwiczeń, których celem było uświadomienie korzyści wynikających z zachowań kreatywnych. Na początku wspólnie podano skojarzenia do wyrazu kreatywność, a później uczniowie musieli podać jak najwięcej możliwych zastosowań dla przedmiotu codziennego użytku jakim jest wieszak na ubrania. Po projekcji krótkiego filmu przedstawiającego współczesną drogę do sukcesu i szczęścia, wywiązała się dyskusja na temat wartości kreatywności w życiu zawodowym. Ostatnim etapem warsztatów była praca w grupach polegająca na znalezieniu powodów, dla których warto zainwestować w nietypowy biznes (biżuteria z betonu, czy węgla kamiennego, torebki z klocków lego, automat z kebabem). Na zakończenie  wszyscy mogli poczęstować się pizzą i zagrać w kręgle.

 

Joomla templates by a4joomla