przedszkole min

W dniach 7 i 8 maja 2019 roku Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu Magda i Kasia przeprowadziły kolejne zajęcia czytelniczo – warsztatowe pt. ,,O czym marzymy? Czy warto marzyć?" Organizatorami warsztatów były panie: Małgorzata Milka i Wioleta Fryt.

 

Zajęcia odbyły się w przedszkolu ,,Motylek” w grupie 3-latków oraz w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach w grupie młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

W czasie zajęć zastosowano bajko - terapię. Przedszkolaki oraz młodzież miała okazję wysłuchać polskiej bajki ,,O rybaku i złotej rybce’’. Obydwie grupy uczestniczyły również w pogadance na temat wysłuchanej bajki, poznały znaczenie słów marzyciel i marzenie oraz wykonywały kolarz pt. ,,O czym marzymy?”. Uczestnicy spotkań kształcili tym samym umiejętność aktywnego słuchania, wyciągania wniosków oraz charakterystyki postaci. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi marzeniami z resztą grupy.

Zajęcia z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom” w połączeniu z zajęciami warsztatowymi cieszą się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem i będą kontynuowane.

Opiekunowie Małgorzata Milka i Wioleta Fryt są dumne ze swoich podopiecznych Wolontariuszek Magdy i Kasi , mogą się rozwiać i pomagać innym, a każde zajęcia to dla nich nowe doświadczenie, nowe emocje. Wolontariat stwarza im możliwość samorealizacji i samokształcenia. Otwiera drogę do stworzenia swojej przyszłości i bezinteresownej pomocy innym.

Joomla templates by a4joomla