Busko min

Wyjazd Wolontariuszy oraz uczennic klasy I TE/TUF do Buska Zdroju doskonale łączył aspekty przyjemne z pożytecznymi. W programie był film w kinie, pobyt w hospicjum i wizyta w galerii malarstwa „Imosowa Pecyna”. Opiekunami grypy były pani Małgorzata Milka oraz pani Małgorzata Mucha.

 

Uczestniczki rozpoczęły dzień od realizacji niespodzianki jaką z okazji dnia kobiet przygotowali im chłopcy klas pierwszych technikum – voucher na film w kinie ,,Zdrój’’. Następnie dziewczęta miały okazję zobaczyć budowę nowoczesnego budynku hospicjum , którego otwarcie nastąpi w czerwcu 2020r., jak również być w miejscu, gdzie obecnie znajduje się hospicjum wspierane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

W czasie prelekcji dziewczęta usłyszały o idei, jaka towarzyszyła powstaniu ośrodków hospicyjnych. Na samym początku w takich miejscach pracę pełnili jedynie wolontariusze, dopiero później zaczęto przyjmować płatnych pracowników. W buskim hospicjum większość personelu to nadal ludzie chętni do bezinteresownej pomocy. Po wysłuchaniu ciekawych wiadomości, uczestniczki wyjazdu obejrzały hospicjum nieco dokładniej, co było ciekawym i pouczającym doświadczeniem, które pomogło nam dostrzec prawdziwą naturę bezinteresownej pomocy.

Na koniec dnia pełnego wrażeń i emocji oraz łez pan J. Zatorski zrobił na przyjemną niespodziankę. Zaprosił uczennice i wolontariuszy do galerii ,,Imosowa Pecyna’’, gdzie niepełnosprawny Artysta Michał Imosa od wielu lat tworzy portrety, nie tylko ważnych osób, ale także sąsiadów i znajomych. Wizerunki te umieszczane są w starych chomątach, za sprawą zamiłowania artysty do koni. Każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci komiksu ,, Koziołek Matołek’’ z obrazkami autorstwa pana Michała Imosa.

Joomla templates by a4joomla