UK min

14 maja 2019 roku w ZSR w Cudzynowicach odbył się konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą Unijny Krąg. W tym roku konkurs przeprowadzono po raz XIII. Zmagania obejmowały dwa etapy.

 

Pierwszy z nich polegał na rozwiązaniu Testu Wiedzy o Unii Europejskiej. Po jego zakończeniu trzy najlepsze drużyny zakwalifikowały się do drugiego etapu. W drugim etapie należało udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące Francji - jednego z państw należących do Unii Europejskiej.

W maju w całej Polsce odbywały się obchody 15 rocznicy wstąpienia Polski do struktur unijnych i również ten konkurs wpisuje się w scenariusz obchodów. Pytania konkursowe dotyczyły historii, kultury oraz zdarzeń współczesnych (kiedy wybuchła rewolucja francuska, kto jest prezydentem Francji, słynny aktor francuski grający rolę żandarma).

W przerwie gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Karolinę Jagielską przedstawicielkę Europe Direct Kielce na temat: Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna z Topoli (Alicja Buras, Zuzanna Wiertek i Mateusz Kwiecień) przygotowani przez Panią Halinę Nowak-Pudo. Wyprzedzili oni gimnazjalistów ze Skalbmierza (Zuzanna Skuza, Patryk Kałat, Dawid Piotrowski) opiekunem drużyny był Pan Andrzej Majchrowski. III miejsce zajęła drużyna z Kazimierzy Wielkiej (Gabriela Stokłosa, Julia Błajszczak, Daniel Kusak) pod opieką Pani Romualdy Adamczyk. Czwarte miejsce dla gimnazjum z Wielgusa (Daria Brzostkiewicz, Wiktoria Pluta, Miłosz Nawrot) pod kierunkiem Pani Doroty Kuliś .

Konkurs poprowadzili i pomogli zorganizować uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych z klasy III Technikum Ekonomicznego i Technikum Usług Fryzjerskich. Organizatorki konkursu pani Małgorzata Pozłótka i pani Beata Szmigiel po raz kolejny mogły liczyć na hojność sponsorów. Nagrody, jak co roku były bardzo interesujące i sprawiły młodzieży dużo radości. Nagroda za I miejsce ufundowana przez Starostę Kazimierzy Wielkiej Jana Nowaka, to wielofunkcyjne kamerki i akcesoria rowerowe. Torby sportowe to nagroda za II miejsce ufundowana przez Burmistrza Kazimierzy Wielkiej Adama Bodziocha, za trzecie miejsce uczniowie otrzymali zaś firmowe plecaki ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Jacka Nowaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety od firmy Europe Direct Kielce. Fotografie ze spotkania wykonał pan Łukasz Gądzik

Joomla templates by a4joomla