dzien ekonomisty

13 czerwca, w naszej szkole, odbyła się III edycja dnia zawodowca - dnia ekonomisty. Na święto ekonomisty, zaproszona została młodzież ze szkół podstawowych.

 

Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego, zmęczeni całoroczną pracą ale pewni, że ekonomia to nauka użyteczna i dająca się przedstawić w sposób humorystyczny, pragnęli jednego dnia ekonomię potraktować na wesoło, a przy okazji pomóc zwierzętom w schronisku.

Na początek, wszyscy wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Banku Spółdzielczego - Panią Karoliną Łyp, która przedstawiła informacje na temat możliwości korzystania z usług bankowych przez młodzież.

Następnie ekonomiści z ZSR, pokazali młodszym kolegom i koleżankom, że ekonomia to głównie nauka praktyczna. Jest dziedziną wiedzy, którą wykorzystuje się na co dzień. Zaproponowali gościom warsztaty w pracowni ekonomiczno- informatycznej, podczas których uczniowie szkół podstawowych uczyli się wypełniać dokumenty związane z rejestracją działalności gospodarczej.

Po poczęstunku, goście z pomocą kolegów z klasy I TE, wzięli udział w kalamburach ekonomicznych. Wszyscy rozumieli się bez słów, a trudne pojęcia ekonomiczne jak np. inflacja, podaż, akcyza, nie stwarzały im najmniejszego problemu.

Profil ekonomisty z naszej szkoły: zaradny, przedsiębiorczy, działający dla innych. Tacy jesteśmy! I nawet w dniu naszego święta nie zapomnieliśmy o tym, że można, a nawet trzeba pomagać. Pod hasłem PYSZNE PRZEKĄSKI ZA GROSZE + WIELKIE ♥ = POMOC,  przygotowaliśmy lemoniadę, tosty, sałatki owocowe – same frykasy, które wszystkim odwiedzającym nasze stoisko bardzo smakowały, a zebrane podczas sprzedaży pieniążki - ponad 450 zł - przekazaliśmy na pomoc dla schroniska zwierząt „Nasza szkapa” z Wojsławic.

Zaproszeni goście wyjeżdżali bardzo zadowoleni. To był dzień pełen wrażeń. W tym dniu mogli się wiele nauczyć oraz wymienić poglądy ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami.

III Dzień Ekonomisty w naszej szkole podsumował pan dyrektor Jacek Nowak.

Joomla templates by a4joomla