Narodowe19

Tradycją naszej szkoły stał się udział w ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. W tym roku – 7 września -  po raz szósty przystąpiliśmy, z tysiącami Polaków, do wspólnego czytania.

 

Wybrane teksty to nowele - zwięzłe w formie utwory, które w swej treści potrafią przekazać uniwersalne wartości, takie jak: kierowanie się szlachetnością, pomoc drugiemu człowiekowi czy wrażliwość na ludzką krzywdę. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły, wspólnie z polonistkami: p. Sylwią Psicą i p. Anną Adamczyk włączyli się w akcję popularyzacji czytelnictwa, mając jednocześnie możliwość odkrywania aktualności polskich nowel. Nasi reprezentanci: Kinga Grzywna, Oliwia Kamińska, Aleksandra Stalmach, Hubert Futrzyński, Kamila Witek, Nikola Kasiak, Gabriel Baran oraz Kamila Pragnąca wybrali do przeczytania fragmenty następujących utworów: „Dym” Marii Konopnickiej, „Kamizelka” i „Katarynka” Bolesława Prusa, „Gloria victis” Elizy Orzeszkowej, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Orka” Władysława Reymonta, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.

Joomla templates by a4joomla