forum

W czwartek, 17 października, w naszej szkole miało miejsce Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego, nad którym patronat objął Pan Jan Nowak Starosta Powiatu Kazimierskiego.

 

To już drugie tego typu przedsięwzięcie które jak poprzednio zainicjowały wraz z młodzieżą opiekunki Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Rolniczych Pani Iwona Widłak i Pani Beata Szmigiel. Forum cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyły w nim również szkoły podstawowe spoza powiatu - ze Stępocic, Dzierążni i Działoszyc.

Pan dyrektor przywitał ponad 70 uczniów przedstawicieli Samorządów Uczniowskich różnych szkół i ich opiekunów. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali wykładu na temat Samorządności który wygłosił Starosta Kazimierski, jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców naszego powiatu.

Uczniowie Magdalena Żarnowiecka i Filip Baczyński przedstawili gościom działania Samorządu Uczniowskiego któremu przewodniczą. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście wraz z gospodarzami uroczystości bawili się przy ognisku. Śpiewając piosenki, oglądając przygotowane skecze i piekąc kiełbaski. Humory wszystkim dopisywały i podczas pożegnania wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnym takim spotkaniu, którego pamiątką zostanie otrzymany certyfikat potwierdzający udział w forum.

Joomla templates by a4joomla