otk 2510

W dniu 25 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

 

OTK to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju i kariery. Hasło jest wskazówką mówiącą o tym, że kariera edukacyjno-zawodowa w dużej mierze zależy od nas samych…od naszych zainteresowań…pasji…profesji.

W dniu 25 października gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Wielgusa, Cieszków, Topoli, Czarnocina, Kazimierzy Wielkiej, Cudzynowic oraz Skalbmierza. Zostały dla nich przeprowadzone warsztaty zawodoznawcze pod hasłem zgodnym z hasłem przewodnim OTK-u. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach próbując odpowiedzieć na pytanie: czym jest pasja, profesja i powołanie. Ponadto o swoich pasjach opowiedzieli nauczyciele Naszej szkoły…Pan Łukasz Gądzik – przybliżył uczniom tajniki kolarstwa oraz Pan Jarosław Malinowski, który „odkrywał” przed uczniami tajemnice nurkowania.

XI Ogólnopolski Tydzień Kariery dostarczył dużo pozytywnych emocji uczniom, nauczycielom jak i zaproszonym gościom. Koordynatorzy projektu: Bogusława Lech i Ewelina Zębala-Zając składają serdeczne podziękowania Wszystkim którzy uczestniczyli w XI OTK-u w Zespole Szkół Rolniczych.

Joomla templates by a4joomla