cyfronet min

W dniu 13 listopada 2019 roku uczniowie klas drugich i czwartych technikum informatycznego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Akademickiego Centrum Naukowego "Cyfronet".

 

Uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu informatycznych przedmiotów zawodowych, poznając najnowsze komputery o dużej mocy obliczeniowej - Prometheus, Zeus oraz techniki wykonywania obliczeń zadań naukowych i projekty realizowane na skalę światową.

Podczas prelekcji jednego z pracowników Akademickiego Centrum Naukowego młodzież przekonała się, że informatyk to zawód przyszłości, ponieważ komputery są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia, a informatyka stała się ważnym elementem rozwoju handlu, badań naukowych czy medycyny. Organizatorem wycieczki byli nauczyciele przedmiotów informatycznych M. Milka oraz R. Kokosza.

Joomla templates by a4joomla