wycieczka sp

Klasy I TE SP, I TI SP oraz I TUF SP i I TO SP pod opieką wychowawców p. Wiolety Fryt i p. Sylwii Psicy oraz p. Katarzyny Bienias integrowały się na wycieczce szkolnej. W programie było wiele atrakcji. Młodzież poznawała szlaki europejskiej tożsamości Krakowa w podziemiach rynku, mierzyła się ze swoimi słabościami w pierwszym w Polsce interaktywnym domem strachów - Lost Souls Alley oraz uczestniczyła w seansie filmowym.

 

Krakowski Rynek jest miejscem niezwykłym, przez stulecia aż do czasów współczesnych pozostaje sercem miasta. Aby zobaczyć jak wyglądał u schyłku średniowiecza trzeba zejść do podziemi, gdzie na interaktywnej wystawie młodzież poznawała przeszłość ożywioną przez archeologów.

Po zwiedzaniu podziemnej ekspozycji przyszedł czas na Jarmark Bożonarodzeniowy. Spacerując po Rynku Głównym wśród kramów uczniowie mieli okazję skosztować specjałów takich jak pieczone kasztany, staropolskie pierogi i oscypki czy owoce w czekoladzie. Dzięki drewnianym szopkom, malowanym bombkom, ozdobom i stroikom świątecznym mogli zaś poczuć świąteczny klimat. Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia przy choince i Świętego Mikołaja.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w pierwszym w Polsce interaktywnym domu strachów - Lost Souls Alley. Pokonując drogę pełną mroku, wyzwań, dylematów i poświęceń młodzież mogła zmierzyć się ze swoimi lękami. Większość uczestników wykazała się ogromną odwagą pokonując całą trasę.

Po tak dużej dawce emocji przyszedł czas na relaks podczas seansu filmowego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w Cinema City filmu animowanego produkcji Walta Disney’a – „Kraina Lodu II” oraz polskiej komedii „Jak poślubić milionera”.

Wszyscy uczestnicy zgodnie uznali wyjazd za udany i choć byli nieco zmęczęni zaczeli planować już kolejny.

Joomla templates by a4joomla