hdimg2b56c7a151a42f19c31decb1141bf9

W piątek, 6 grudnia w pałacu Lacon odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 70-lecia istnienia Miejsko-Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej. Podczas tej uroczystości nasza szkoła została wyróżniona, jako jedna z tych placówek, które czynnie współpracują z kazimierskimi bibliotekarzami.

 

Pragnąc podsumować naszą współpracę z bibliotekę publiczną w galerii zdjęć przypominamy kilka najważniejszych spotkań. A trochę się ich uzbierało. Kilkanaście klas III i IV brało udział w projekcie „e-Mocni” uczestnicząc w zajęciach przeprowadzanych przez pracowników biblioteki. Polonistki z naszej szkoły, pani Sylwia Psica i pani Anna Adamczyk, każdego roku angażowały młodzież do udziału w Narodowym Czytaniu. Szkolna Grupa Teatralna przygotowała program artystyczny na jedną z Reyad. W ramach działalności Szkolnego Klubu Filmowego odbyło się spotkanie z Katarzyną Zawadzką zatytułowane „Ikony kina międzywojennego”, a także zorganizowano zajęcia z uczniami „zerówek” ze szkół podstawowych pt. „Teatr i film” – było to jedno z działań podjętych podczas Kazimierskiego Festiwalu Kulturalnego. Pan Łukasz Gądzik brał udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz przygotował dla rodziców prelekcję pt. „Aktywność fizyczna, a rozwój dziecka” w ramach projektu Wsparcia grup zabawowych. Zgromadzonym podczas spotkania dzieciom prezentował ulubiony sprzęt sportowy: kajak, rower, sprzęt do nurkowania, łyżwy i narty.

Piątkowa Gala miała wyjątkową oprawę, znalazł się czas i dla miłośników historii, i dla bibliofilów, melomanów oraz dla smakoszy. Zgromadzonym gościom wyśmienite dania przygotował Mikołaj Rej – potomek renesansowego pisarza Mikołaja Reja, znany z programów kulinarnych tj. „MasterChef”. W ten sposób podczas uroczystości znalazło się „i coś dla ciała, i coś dla ducha”.

Joomla templates by a4joomla