piosenka Kacz 017

W czwartkowy poranek,12 grudnia – w przeddzień 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury XVI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego - poety, kompozytora i pieśniarza.

 

O godzinie 9.00 miały miejsce przesłuchania konkursowe uczestników przed komisją konkursową i publicznością. Swoje talenty wokalne zaprezentowało 8 solistek ze szkół podstawowych i średnich. Naszą placówkę – podobnie jak w roku ubiegłym- reprezentowała Aneta Gołębiowska, uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego. Aneta, wspólnie z opiekunem - p. Anną Adamczyk, wybrała spośród bogatego dorobku artystycznego „Barda Solidarności” utwór „Ballada katyńska”, którym wyśpiewała II nagrodę w konkursie. O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta gala finałowa Przeglądu, w czasie której laureaci zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności i władzom samorządowy. Wtedy także Aneta odebrała z rąk Starosty Kazimierskiego- p. Jana Nowaka, pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Cieszymy się z sukcesu wokalnego naszej uczennicy i życzymy jej by „śpiewająco” zdała egzaminy maturalne i zawodowe.

Joomla templates by a4joomla