teatr Forma

W poniedziałkowy poranek, 2 marca 2020r., sala nr 13 w naszej szkole zmieniła się w scenę teatralną, a to za sprawą aktorów Teatru „FORMA” z Białegostoku, którzy zaprezentowali młodzieży spektakl „Ferdydurke”.

 

Już po raz drugi gościliśmy w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach teatr objazdowy z Białegostoku. Zadbały o to polonistki – p. A. Adamczyk i p. S. Psica, które uznały, że „sceniczny kontakt z utworem” pomoże w lepszym zrozumieniu jego treści. Tym razem aktorzy zaprezentowali w naszej szkole „Ferdydurke” - ponadczasowe dzieło Gombrowicza, które należy do kanonu lektur szkolnych. 45- minutowa inscenizacja przybliżyła uczniom klas: III TE, IV TE, IV TUF,IV TAGR, IV TI oraz IV TUiSEO ważne zagadnienia dotyczące problemu Formy. Aktorzy w interesujący sposób, przybierając rozmaite maski, odegrali początkową scenę z powieści Gombrowicza, ukazującą obraz szkoły, nauczycieli i uczniów. Dynamiczne przedstawienie było swego rodzaju zabawą z publicznością, która obserwowała „zmagania z Formą” i zastanawiała się „jak uciec od gęby” i „nie dać się upupić”? Spektakl był ciekawym doświadczeniem dla uczniów klasy III, natomiast dla klas IV- stanowił powtórkę przed maturą.

Joomla templates by a4joomla