rajd rowerowy

Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole zorganizował w drugiej połowie września IV Rajd Rowerowy. W poniedziałkowy poranek, 14 września w asyście dyrektora Jacka Nowaka uczniowie wyruszyli na trzydniową wycieczkę.

 

Bezpośrednio z terenu szkoły cała grupa wjechała na nową ścieżkę rowerową poprowadzoną z Lekszyc do Wiślicy. Jadąc w kierunku południowo- zachodnim uczestnicy dotarli do granic województwa świętokrzyskiego. Dalej przez most na rzece Wiśle w Nowym Brzesku udali się w stronę Puszczy Niepołomickiej. Tutaj dłuższy postój pozwolił zregenerować utracone siły. Ostatnie kilometry wśród leśnej scenerii przebiegły szybko i przyjemnie. Przed godziną 15 wszyscy stawili się w Schronisku Młodzieżowym w Proszówkach, gdzie czekał już smaczny posiłek. Zakwaterowanie, odpoczynek, spacer i ognisko wypełniły pozostałą część dnia.

Długa noc pozwoliła wypocząć na tyle by kolejnego dnia znów wsiąść na rowery. Tym razem Drogą Królewską biegnącą przez Puszcze Niepołomicką uczestnicy rajdu dojechali do ośrodka rekreacyjnego Bobrowe Rozlewisko. Tutaj korzystając z plaży, boiska do siatkówki, siłowni wszyscy ładowali akumulatory. Powrót to ponownie droga przez cudowne okoliczności przyrody Puszczy Niepołomickiej. Wieczór spędzony przy ognisku, śpiewie, kalamburach i smaku pieczonych kiełbasek pozwolił powrócić do atmosfery minionych wakacji.

Ostatni dzień przeznaczony był na powrót. Początek prowadził przepięknie położoną kładką pieszo- rowerową nad rzeką Rabą. Uczestnicy obozu po kilkunastu kilometrach dotarli do Uścia Solnego. Niegdyś bardzo ważnego ośrodka kupieckiego. Stąd odizolowani od ruchu samochodowego Wiślaną Trasą Rowerową grupa dotarła do Górki. Dalej malowniczymi trasami ziemi koszyckiej i kazimierskiej rowerzyści wrócili do Cudzynowic. Pełni wrażeń i pozytywnej energii wszyscy pożegnali się słowami: „Do następnego” !

Joomla templates by a4joomla