dzien chlopaka

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych świętowali Dzień Chłopaka z wielką pompą. Już od wczesnych godzin porannych w szkole roznosił się zapach grillowanej kiełbaski, a męska część każdej klasy przygotowywała się do wyborów Super Faceta.

 

Długa przerwa wyznaczyła początek imprezy, podczas której odbyły się zawody i po wielu zmaganiach przyznano ten wyjątkowy tytuł jednemu z uczniów. W jury zasiadł Dyrektor Zespołu szkół Rolniczych pan Jacek Nowak, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Żarnowiecka oraz przedstawicielka Grona Pedagogicznego pani Sylwia Psuj. Konkurencje nie były łatwe i mężczyźni musieli wykazać się zwinnością, inteligencją, wyczuciem rytmu i delikatnością. Na początek kandydaci do tytułu Super Faceta musieli pokonać trasę o długości sali gimnastycznej skacząc... w workach. Dziesięciu najszybszych uczniów zakwalifikowało się do następnej konkurencji, która polegała na rozpoznawaniu znanych budowli przedstawionych na zdjęciach. W kolejnych etapach należało odgadnąć utwór muzyczny, narzędzia złotej rączki, a także owoce, ale w ostatnim przypadku uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji zmysł węchu, dotyku i smaku. Każdy mężczyzna powinien umieć zawiązać krawat i na tym właśnie polegała jedna z ostatnich konkurencji. Jury wzięło pod uwagę szybkość wykonania zadania oraz kreatywność zawodników. Przedostatnie zmagania związane były z tańcem. Każdy z uczestników zatańczył do fragmentu znanej melodii, ale wszyscy zrobili to z tak wielkim zaangażowaniem, że komisja zdecydowała o finale nie dla dwóch jak początkowo planowano, ale dla pięciu zawodników. Finał wymagał wykazania się delikatnością oraz wyczuciem i polegał na napompowaniu największego balonu. Część uczestników z rywalizacji odpadła z hukiem, a balony pozostałych zostały zmierzone przez komisję, co pozwoliło wyłonić zwycięzcę.

Super Facetem 2020 został Patryk Augustyn - uczeń klasy IV technikum agrobiznesu.

W radosnej i smacznej atmosferze wszyscy uczniowie dzielnie kibicowali uczestnikom podczas zmagań, a na koniec serdecznie gratulowali zwycięzcy, który dumnie prezentował szarfę z napisem SUPER FACET, a nagrodę - bon do restauracji, obiecał wykorzystać zapraszając dziewczynę na pizzę

Joomla templates by a4joomla