forum

III Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego pod patronatem Starosty Kazimierskiego odbyło się 23 października zorganizowane jak w latach ubiegłych przez Samorząd Uczniowski  Zespołu Szkół Rolniczych w  Cudzynowicach. Tym razem jednak, ze względu na panujące warunki było to spotkanie inne niż wszystkie, gdyż uczestnicy połączyli się on– line

 

Zaproszenie do udziału w Forum otrzymały wszystkie szkoły z terenu naszego powiatu, a wraz z zaproszeniem metalowy wieszak na ubrania. Uczestnicy e– Forum musieli wykazać się kreatywnością i przekształcić go tak, aby mógł być wykorzystany w sposób innowacyjny. 

Spotkanie zainaugurował wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych pan Andrzej Kowalik witając wszystkich i przypominając hasło przewodnie spotkania:  „Myśl kreatywnie– działaj aktywnie”.

Następnie samorządy większości szkół podstawowych naszego powiatu przedstawiły na Forum innowacyjne zastosowania tradycyjnego wieszaka na ubrania. Pomysły i wykonanie okazały się zaskakujące. Pojawiły się: zabawka- kaczka, myjka do butelek, wieszak na klucze, podstawka na książki, wieszak na bieliznę, ozdoba świąteczna, gazetnik i wiele innych. 

Następnie opiekunki Samorządu, który zorganizował spotkanie– panie Beata Szmigiel i Iwona Widłak- przedstawiły prezentacje na temat „Kreatywni w samorządności”,  którą można podsumować w jednym zdaniu: ludzie kreatywni nie próbują dostosować się do otaczającego świata, ale chcą go zmienić. 

Podsumowaniem spotkania było przedstawienie przez uczestników zrealizowanych działań, oraz pomysłów, które  zamierzają wdrożyć w przyszłości. Zaprezentujemy je wszyscy podczas kolejnej – IV edycji Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego.

Joomla templates by a4joomla