Narodowe czytanie min

W sobotę, 4 września, odbyła się X jubileuszowa edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w działania promujące czytelnictwo i dzieła literatury polskiej

 

Tegoroczna odsłona czytania miała szczególny charakter dla uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w narodowym czytaniu dramatu „Moralność pani Dulskiej” w Miejsko – Gminnej i Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej, gdzie przedstawili fragmenty z utworu Zapolskiej. Młodzież, pod opieką pani Anny Adamczyk i pani Sylwii Psicy, przygotowała wyraziste scenki, które piętnowały obłudę i zakłamanie oraz podkreślały uniwersalny obraz ludzkich ułomności. 

W role postaci z utworu Zapolskiej wcielili się: Aniela Dulska – Joanna Doumbia- Nowak, Felicjan Dulski- Jakub Kupiszewski, Hesia Dulska - Natalia Jabłońska, Mela Dulska- Aleksandra Stalmach, Zbyszko Dulski- Piotr Pomykalski, Hanka- Kamila Wicher.

Całość przedstawienia dopełniła wymowna scenografia, oddająca realia XIX- wiecznej kamienicy mieszczańskiej, która została przygotowana przez Szkolną Grupę Teatralną

Joomla templates by a4joomla