Sejm RP min

W dniu 22 września 2021r., dzięki uprzejmości Pana Posła Czesława Siekierskiego, grupa 11 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wraz z opiekunem Panią wicedyrektor Wioletą Fryt udała się do Warszawy. 

 

Celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu RP oraz poznanie jego organów. Po przybyciu do stolicy młodzież została przywitana przez Pana Posła pod Pomnikiem Armii Krajowej, skąd udała się do siedziby Sejmu. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na żywo Sali Plenarnej i Holu Głównego, gdzie odbywają się konferencje prasowe polityków. Poruszając się po kompleksie budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przejściem podziemnym młodzież poznawała historię Sejmu.

Następnie uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni przez organizatora na obiad do sejmowej restauracji. Była to chwila nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Poseł Siekierski zwrócił się do uczniów, opowiadając im krótką historię Europarlamentu i wzajemnej współpracy krajów członkowskich. Zachęcał on również młodzież do pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i bycia aktywnym. W czasie tego spotkania dało się odczuć atmosferę życzliwości Pana Posła, który z sentymentem wspomniał swoje lata szkolne.

Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Pałac Kultury i Nauki oraz Złote Tarasy - położone w samym sercu Warszawy. Był to czas odpoczynku drogą powrotną. Do Cudzynowic uczestnicy wrócili późnym wieczorem, pełni niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach serdecznie dziękują Panu Posłowi Czesławowi Siekierskiemu za możliwość wyjazdu, opiekę i zorganizowanie pobytu w stolicy. Była to dla nich niepowtarzalna okazja spędzenia czasu z tak otwartym i przyjaznym człowiekiem, który z wielkim entuzjazmem zachęcał młodzież do realizacji swoich marzeń.

„Panie Pośle, wielkie dzięki za wspólnie spędzony czas. Liczymy, że jeszcze kiedyś się spotkamy.”

                                                                                       Uczniowie i opiekun ZSR Cudzynowice

Joomla templates by a4joomla