OTK min

W dniu 19 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery trwającego w Polsce w dniach: 18-24.10.2021r.

 

OTK to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju i kariery.

Tegoroczne obchody OTK odbywały się pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. Hasło jest wskazówką mówiącą o tym, że kariera edukacyjno-zawodowa w dużej mierze zależy od nas samych…od naszych zainteresowań…kompetencji…kreatywności.

W dniu 19 października gościliśmy Pana Michała Buckiego - Wicestarostę Powiatu kazimierskiego oraz uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczyciły nas następujące placówki: Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Topoli, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Ks. Władysława Latosa w Kamieńczykach a także Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Cieszkowach. Zostały dla nich przeprowadzone warsztaty zawodoznawcze pod hasłem zgodnym z hasłem przewodnim OTK-u. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach próbując odpowiedzieć na pytanie: czym jest kreatywność, kariera i kompetencje. 

Nauczyciele Zespołu Przedmiotów Ekonomicznych czynnie włączyli się w obchody OTK-u w naszej szkole, i tak: Pani Ewelina Zębala-Zając wygłosiła prelekcję na temat projektowania swojej ścieżki kariery zawodowej; Pani Beata Szmigiel przeprowadziła warsztaty na temat kreatywności, podczas których młodzież miała możliwość wykazania się pomysłowością; Pani Beata Stępień przybliżyła uczniom tematykę praktyk zagranicznych odbywających się w Grecji a Pani Bogusława Lech odkryła „świat kompetencji”- uświadamiając jak są one ważne w codziennym życiu i w pracy zawodowej.

XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery dostarczył dużo pozytywnych emocji uczniom, nauczycielom jak i zaproszonym gościom. Koordynator projektu - Bogusława Lech składa serdeczne podziękowania Wszystkim którzy uczestniczyli w XIII OTK-u w Zespole Szkół Rolniczych.

Joomla templates by a4joomla