DKMS

W dniu 22.10.2021 roku uczniowie klas III i IV Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach zdobyli wiedzę na temat Fundacji DKMS oraz dawstwa szpiku. W tym dniu chętne osoby mogły również zarejestrować się w naszej szkole jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

 

Podczas zajęć przeprowadzonych przez wolontariuszkę- nauczycielkę przedmiotów zawodowych p. Annę Zawrzykraj oraz uczennice klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich, młodzież poznała historię Fundacji DKMS, jej misję oraz cele, dane statystyczne dawstwa szpiku oraz historię choroby Amelki, dla której szukamy bliźniaka genetycznego. Dowiedzieli się jakie warunki musi spełniać potencjalny Dawca szpiku kostnego oraz jaka jest droga od Dawcy potencjalnego do faktycznego.

Akcja została zakończona sukcesem, gdyż zarejestrowały się 43 osoby. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przyłączenie się do tej szlachetnej inicjatywy.

Joomla templates by a4joomla