spotkanie z rynkiem pracy min

Dnia 28 października 2021r. z inicjatywy szkolnego doradcy zawodowego – Pani Bogusławy Lech miała miejsce w naszej szkole prelekcja dla maturzystów pt.: „Spotkanie z rynkiem pracy”.

 

Wśród zaproszonych gości był Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego – Pan Michał Bucki a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej – Pan Rafał Gabryś. Zaproszeni goście podczas spotkania z maturzystami przekazali jakże cenne informacje związane z poruszaniem się po rynku pracy.

Pan Michał Bucki podkreślił, iż wyznacznikiem podejmowanych decyzji przez młodego człowieka powinny być jego uzdolnienia, zainteresowania, preferencje a także wiedza na temat zawodów – w szczególności zawodów przyszłości.

Pan Rafał Gabryś przedstawił tegorocznym maturzystom formy wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy: staże, szkolenia, bony stażowe, bony na zasiedlenie itp. Ponadto wspomniał o zawodach deficytowych na lokalnym rynku pracy.

Spotkanie uświadomiło uczniom klas IV jak ważna jest znajomość swoich mocnych i słabych stron, oraz jak ważnym elementem na rynku pracy jest właściwa autoprezentacja. Zdobyli również wiedzę z jakich form wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy mogą skorzystać po ukończeniu szkoły.

Joomla templates by a4joomla