Midzynarodowy Dzie Praw Dziecka

Społeczność naszej szkoły, jak w latach ubiegłych, przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego dnia Praw dziecka z UNICEF. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami (p. Beatą Szmigiel i p. Iwoną Widłak) oraz zaangażowanymi nauczycielami – p. Agatą Pietrzyk i p. Łukaszem Gądzikiem, zadbali o to, by działania przeprowadzone w szkole tego dnia były wyrazem poparcia dla międzynarodowej akcji.

 

Symboliczny niebieski kolor królował tego dnia w elementach garderoby uczniów i nauczycieli a prawa dzieci zostały zapisane na drzwiach sal lekcyjnych i przypomniane podczas warsztatów. Wyrazem jedności z dziećmi na całym świecie było złożenie podpisów na specjalnie do tego celu przygotowanym arkuszu.

To ważne, by w żadnym zakątku ziemi nikt nigdy nie łamał praw dzieci. Niech wszyscy dorośli usłyszą dziecięce glosy, a ten dzień i działania niech skierują uwagę wszystkich na dzieci i ich prawa.

Joomla templates by a4joomla