Olimpiada wiedzy o filmie

W czwartek 18 listopada uczniowie ZSR w Cudzynowicach wzięli udział w VI edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

 

Listopad jest dla członków Szkolnego Klubu Filmowego miesiącem przygotowań do interdyscyplinarnej olimpiady z zakresu filmu i mediów. Od 2016 roku, gdy miała miejsce pierwsza edycja tej olimpiady, nasza szkoła zawsze organizuje jej etap szkolny, umożliwiając pasjonatom „sztuki X muzy” sprawdzenie swojej wiedzy. W tym roku w ogólnopolskim teście wzięli udział uczniowie: Adrian Janicki i Bartłomiej Paś z klasy II TI, Justyna Marzec z klasy II TUF, Jakub Kaczmarczyk z klasy III TI oraz Gabriel Łakomy z klasy IV TI. Warto zaznaczyć, że z całej Polski do olimpiady przystąpiło 341 osób ze 138 szkół. 

Nad przebiegiem części teoretycznej czuwała komisja, w skład której wchodzili nauczyciele: p. Sylwia Psica (opiekun uczniów i przewodnicząca komisji), p. dyrektor Wioleta Fryt, p. Robert Kokosza oraz p. Bogusława Lech. 

Każda edycja olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia – w tym roku szkolnym brzmi ono: „Kino a inne sztuki”. Na laureatów czekają: roczne stypendium na studia w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz indeksy na uczelnie w całej Polsce – na różne kierunki od filmoznawstwa, przez dziennikarstwo po organizację produkcji filmowej, jak również akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą), książki oraz filmy na DVD.

Joomla templates by a4joomla